ix halowy turniej pilki noznej 2017 02 22 1121 | GALERIA | W niedzielę 26 lutego 2017 roku w hali sportowej Gimnazjum w Starym Zamościu odbył się IX Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Stary Zamość.

Wzięło w nim udział 9 drużyn z poszczególnych miejscowości naszej gminy. Były to: Wierzba, Nowa Wieś, Krasne, Gościniec Kmicica Stary Zamość, Podstary Zamość, Krzesło Udrycze, Chomęciska Małe, Majdan Sitaniecki i Chomęciska Duże.

Drużyny zostały podzielone na trzy grupy po trzy drużyny każda. Zwycięzcy poszczególnych grup: Nowa Wieś, Podstary Zamość i Majdan Sitaniecki awansowali do końcowej fazy rozgrywek, rozgrywając mecze między sobą. Rozegrane zostały trzy mecze:

Nowa Wieś - Majdan Sitaniecki 0:0

Majdan Sitaniecki- Podstary Zamość 1:1

Podstary Zamość- Nowa Wieś 3:2

Zwycięzcą tegorocznego turnieju została drużyna z Podstarego Zamościa z 4 punktami.

II miejsce zajęła drużyna z Majdanu Sitanieckiego z 2 punktami

III miejsce zajęła Nowa Wieś z 1 punktem

Najlepszym piłkarzem turnieju został Jarosław Goch z Nowej Wsi, królem strzelców: Tomasz Rajtar z Majdanu Sitanieckiego (5 bramek), a najlepszym bramkarzem Mateusz Magdziak z Podstarego Zamościa. Wszyscy wyżej wymienieni otrzymali dyplomy i statuetki.

Wszystkim drużynom biorącym udział w turnieju Wójt Gminy Stary Zamość Waldemar Raczyński wręczył pamiątkowe dyplomy i piłki, a trzem najlepszym drużynom puchary i medale. Zawody sędziował Andrzej Swacha.