rozgrywki sumo orzel stary zamosc 18 06 2016 300 | GALERIA | W dniu 18 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół w Sitańcu gm. Zamość odbył się I Ogólnopolski Turniej o Puchar Roztocza w Sumo.

Wzięło w nim udział 83 zawodniczek i zawodników w różnych kategoriach wiekowych i wagowych z 10 klubów z całej Polski.

Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy Terminator Wysokie.

Sędzią głównym zawodów był Sławomir Dudek. W klasyfikacji końcowej UKS Orzeł z Gimnazjum w Starym Zamościu zajął I miejsce.

Pozostałe miejsca zajęły kluby: UKS Sorga z Zamościa, UKS Marysin z Warszawy, UKS CSW Lider z Zamościa, UKS Legion z Zamościa, UKS Sumiko z Łęcznej, UKS Oni z Lublina, UKS Olimpijczyk z Chełma i UKS Siedliszcze.

Miejsca jakie zajęły zawodniczki z UKS Orzeł w poszczególnych kategoriach wagowych:

III miejsce Mateusz Złotnik

Uczniowski Klub Sportowy Orzeł Stary Zamość informuje i zaprasza do kibicowania w dniu

18 września 2016 roku do hali sportowej w gimnazjum na Mistrzostwach Polski Seniorów w Koluchstyl.

Jest to sztuka walki powstała na początku XXI wieku w Polsce, jej twórcą jest Wiesław Koluch.

Zawodnicy walczą na macie i przynajmniej jedno kolano musi dotykać jej podłoża. Walka składa się z trzech jednominutowych rund, z 15 sekundowymi przerwami. W czasie walki należy wypchnąć przeciwnika poza pole walki lub założyć dźwignię.

Z seniorami zawalczą także juniorzy i kadeci podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Kadetów w Koluchstyl. Zapraszamy