mini lzs 2013-07-21 0971

| GALERIA |

W sobotę 13 lipca i w niedzielę 21 lipca 2013 roku w Łabuniach odbyły się XIV Powiatowe Igrzyska Ludowych Zespołów Sportowych Mieszkańców Zamojskiej Wsi.
Z pośród licznych konkurencji rozgrywanych na igrzyskach nasi zawodnicy w kilku z nich znaleźli się na podium. I tak I miejsce zajęła  Młodzieżowa Drużyna OSP chłopców  z Chomęcisk Dużych w składzie: Łukasz Duda, Damian Hereta, Mateusz Kowalczyk, Patryk Kowalski, Marcin Malinowski, Kornel Piróg, Sebastian Rutyna, Adrian Wójtowicz i Szczepan Płatek.
Także I miejsce wywalczyły panie: Anna Goch, Justyna Kostrubała, Barbara Kwoka, Marzena Michalak i Zofia Smyk  w przyciąganiu liny kobiet.
Na najwyższym stopniu  podium stanęły także podopieczne Pawła Lewandowskiego: Patrycja Michalak, Iza Sołtys, Emilia Kalman, Paulina Ciołek, Diana Duda, Klaudia Boba, Natalia Budzyńska, Joanna Krakowiak, Karolina Goch, Klaudia Głąb, Katarzyna Hałas i Katarzyna Szewczyk - w piłce nożnej kobiet.
Na III miejscu znalazły się nasze siatkarki: Karolina Goch, Magda Kapłon, Diana Duda i Iwona Rybak.
Puchar za IV miejsce  otrzymały również nasze dziewczęta w koszykówce: Iza Sołtys, Joanna Krakowiak, Klaudia Boba, Emilia Kalman, Karolina Goch i Klaudia Głąb.
Natomiast Szymon Pecyna stanął na podium jako drugi w biegu na 1000 m.
Ogółem z pośród 15 sklasyfikowanych  gmin powiatu zamojskiego, Stary Zamość uplasował się  na VII pozycji. Na uroczystym zakończeniu Igrzysk z rąk Organizatorów puchar i dyplom odebrał Wójta Gminy Stary Zamość Waldemar Raczyński.