mini_ccc_inaug_7783

| GALERIA |
| ZAWODY |

Podopieczne Pawła Lewandowskiego już po raz drugi wzięły udział w rozgrywkach piłki nożnej dziewcząt w Coca Cola Cup. W ubiegłym roku zajęły IV miejsce, a w tym uplasowały się na III miejscu. Z całego kraju do turnieju przystąpiło 1321 zespołów dziewcząt, z samego województwa lubelskiego zgłosiło się 117 reprezentacji gimnazjów.

Droga na III miejsce przedstawia się następująco: I i II etap to zwycięskie mecze ze Skierbieszowem (4:1), Średnie Duże (6:0), Siennica Nadolna (5:1) i Gimnazjum Nr 2 w Zamościu (6:0).

Tak samo zwycięsko przebiegł finał wojewódzki. Nasza drużyna w składzie: Elżbieta Edel, Karolina Goch, Olga Budzyńska, Klaudia Burcon, Klaudia Boba, Natalia Budzyńska, Patrycja Denis, Joanna Krakowiak, Adriana Wiatrzyk, Diana Duda, Katarzyna Hałas i Patrycja Bojar pokonała drużyny: Gimnazjum sportowe Nr 5 z Lublina (3:1), Czemierniki (3:1), Sławatycze (3:2) i Gimnazjum Nr 2 Radzyń Podlaski (6:0).

Jako mistrzynie województwa lubelskiego dziewczęta otrzymały puchar, medale oraz komplet stroi sportowych.

W półfinale krajowym wygrały z Gimnazjum w Tryńczy (mistrz woj. podkarpackiego) 4:1 i 3:0.

Finał krajowy odbył się 18-19 czerwca w Legionowie. Pierwszy mecz z Gimnazjum sportowym nr 2 z Barczewa (warmińsko-mazurskie) zakończył się bezbramkowo. Drugi z Gimnazjum sportowym nr 3 z Opoczna zakończył się przegraną 2:1.

W półfinale ponownie trafiliśmy na gimnazjum z Barczewa (przegrana 1:2)

Na III miejscu znaleźliśmy się po zwycięskiej dogrywce z Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie. Nagrodą za miejsce na podium były medale, stroje sportowe z numerem i nazwiskiem oraz torby. Dziewczęta zostały także docenione na „swoim podwórku".

22 czerwca w czasie zakończenia roku szkolnego miała miejsce uroczystość wręczenia dziewczętom  przez Wójta Gminy Waldemara Raczyńskiego statuetek i stypendiów sportowych. Rada Rodziców przekazała nagrody pieniężne (po 50 zł. dla osoby)