konkurs recytatorski 2016 11 18 8811 | GALERIA | W piątek 18 listopada 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Zamościu odbył się VIII Gminny Konkurs Recytatorski „W świecie poezji”

Wzięło w nim udział ogółem 68 recytatorów, którzy występowali w czterech kategoriach wiekowych. Najmłodsi prezentowali po jednym utworze (3-4 i 5 latki), starsi po dwa utwory, natomiast uczestnicy III i IV kategorii wystąpili z jednym wierszem i fragmentem prozy.

Konkurs miał na celu rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich, oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji i upowszechnianie kultury żywego słowa. Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:

I kategoria wiekowa- 15 recytatorów (przedszkolaki i klasy 0 szkoły podstawowej)

I miejsce za recytację wiersza A.Widzowskiej-Pasiak pt. „Pomylony wierszyk” zajęła Oliwia Krajewska z oddziału przedszkolnego dla 3-4 latków, którą do recytacji przygotowała p.Katarzyna Olech.

II miejsce zajęła Monika Kędzierska z klasy 0 b oddziału przedszkolnego za recytację wierszy: J. Brzechwy „Żaba” i M. Konopnickiej „Niezapominajki” , przygotowana przez p.Agnieszkę Bida.

III miejsce przypadło Kacprowi Kiszczakowi z klasy 0 a oddziału przedszkolnego za recytację utworów J. Tuwima „Okulary” i J. Brzechwy „Kaczka dziwaczka”. Do recytacji przygotowany został przez p. Ewę Herbin.

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Ernest Kwitek z oddziału przedszkolnego dla 3-4 latków za wiersz J. Tuwima „Okulary”, przygotowany przez p. Katarzynę Olech.

II kategoria wiekowa -28 recytatorów (klasy I- III szkoły podstawowej)

I miejsce zajęła Emilia Pawlasiuk z klasy II b, którą do recytacji wierszy J. Tuwima „Spóźniony słowik” i D. Wawiłow „Urodzinki” przygotowała p. Maria Dorosz.

II miejsce przypadło Julii Puchacz, z klasy III a za recytację dwóch utworów A. Frączek „Kosa i kamień” i „Maślak” pod kierunkiem p. Teresy Szałata.

III miejsce zajęła Zuzanna Kulasza z klasy II a , którą do recytacji wierszy J. Brzechwy „Na wyspach Bergamutach” i D. Gellner „Kołysanki” przygotowała p. Małgorzata Kłapouchy.

Wyróżnienie za recytację wiersza A. Frączek „Szerszeń i żeń-szeń” otrzymał Karol Pieczykolan z klasy III a.

III kategoria wiekowa 18 recytatorów (klasy IV- VI szkoła podstawowa). W tej kategorii wszystkich recytatorów przygotowała p. Wioletta Sidor

I miejsce zajęła Katarzyna Kusy z klasy VI a, która wyrecytowała wiersz B. Leśmiana „Akteon” i fragment utworu I. Landau „Uszy do góry”

II miejsce zajęła Julia Kusy z klasy VI a, która zaprezentowała fragment „W pustyni i w puszczy” H. Sienkiewicza i wiersz H. Poświatowskiej „Ja jeszcze ciągle czekam”

Na III miejscu znalazła się Julia Mazurek z klasy IV a z wierszem Z. Dmitrocy „Niesforne szczyglęta” i fragmentem prozy U. Roglera „Wyścig”

Wyróżnienie otrzymały Klaudia Bieganowska z klasy V a za tekst M. Konopnickiej „Noc i dzień” i Natalii Bełkot z klasy V a za wiersz D. Wawiłow „Zapach czekolady”

IV kategoria wiekowa (uczniowie gimnazjum w Starym Zamościu) 7 recytatorów.

I miejsce zajęła Karolina Łach klasa II b przygotowana przez p. Marzenę Bielesz. Powiedziała ona wiersz T. Różewicza „Kasztan” i fragment prozy K. Majgier „Marzycielki”

II miejsce przypadło Kacprowi Kania z klasy I a przygotowanego przez p. Jerzego Pitka.

W jego wykonaniu usłyszeliśmy fragment „Janka Muzykanta” H. Sienkiewicza i wiersza W. Szymborskiej „Gawęda o miłości ziemi ojczystej”

III miejsce zajęła Aleksandra Bądyra z klasy I c przygotowana przez p. Małgorzatę Niedziela. W jej wykonaniu usłyszeliśmy wierszowaną bajkę I. Krasickiego „Lew i zwierzęta” i fragment utworu S. Mrożka „O ślimaku, który miał pecha”

Wyróżnienie otrzymała Zuzanna Dobosz z klasy I c za utwór S. Mrożka „Rewolucja”

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, natomiast zwycięzcy nagrody książkowe.